KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15836194
nr 1583 6194
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Kolteckning, Växt. Signerad, daterad -57. Bildmått: 38x30 cm, yttermått inklusive ram: 55x45 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:47:11
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander